wtorek, 14 lutego 2012

Dzien 45-46

Dzien 45 (wczoraj) skonczyl sie bardzo wczesnym udaniem do lozka. Po przyjsciu z pray natychmiast przebralam sie w moja polarowa pizame - wg mojego meza - pizama juz sama w sobie ma element relaksujacy. O godzinie 8:30 PM juz spalam snem sprawiedliwego - i dzis moge gory przenosic. Czy ktos kiedys napisal ode do snu?

Dzis Walentynki. Swieto milosci. Kwiaty. Czekoladki.(Tak dostalam, z notatka "przepraszamy, ale tradycji musi sie stac zadosc". Bo ja prosze aby w domu slodycze byly ukryte.)

I ja z tej okazji sobie zrobie dwa prezenty:

 1. Skoncentruje sie dzisiaj na wdziecznosci za milosc bliskich mi ludzi.

2. Przypomne sobie czym NIE JEST MILOSC DO SIEBIE:

 • lokowaniu uczucia własnej wartości w zdolności do kontrolowania uczuć i zachowań swoich i cudzych, mimo oczywistych doświadczeń, że konsekwencje są odwrotne;
 • zaspakajaniu potrzeb cudzych w sposób uniemożliwiający zaspakajanie potrzeb własnych;
 • zaburzeniem systemu granic, zarówno w sytuacjach intymności jak i osamotnienia;
 • brakiem poczucia własnej wartości lub arogancja i poczuciem wyższości;
 • nadmierna bezbronnościa wobec bolesnych przeżyć lub nadmierna odpornośćia (brak wrażliwości);
 • poczucie, że jest się człowiekiem złym i zbuntowanym lub poczucie, że jest się kimś zupełnie doskonałym;
 • nadmierna zależność od innych ludzi lub nadmierna niezależność (utrata potrzeb i pragnień - hmm - czy to ja mam do konca przepracowane?);
 • brak elementarnej dyscypliny i wprowadzanie chaosu we własne życie lub przesadne, natrętne kontrolowanie siebie i innych ludzi.
 Warto przypomniec sobie ta stara niezdrowosc w tym swoim roku :) Warto poklepac sobie po plecach ze zajelam sie tym, ze przerobilam wiele spraw, i ze w zasadzie moj intelekt jest w stanie zatrzymac sie na niezdrowej emocji, i radzi sobie z tym w miare szybko.

1 komentarz:

 1. Marta... Nawet nie wiesz, jak bardzo Ci jestem wdzieczna za to, co piszesz. Bardzo, bardzo mi pomagasz (wiem, ze piszesz dla siebie, ale ja na tym korzystam i czytam jak tylko moge).

  OdpowiedzUsuń